+ Dodaj obiekt noclegowy
England Polish

LOGOWANIE

Przy Stadninie Koni Arabskich, Brak, ul. Piłsudskiego 58

Nr id ogłoszenia: 227
Cena: od 30 PLN za nocleg
Willa: Przy Stadninie Koni Arabskich
Lubelskie, Roztocze Wyżyna Lubelska
Adres: Brak ( Janów Podlaski ), ul. Piłsudskiego 58
Kategoria: inna
Ilość miejsc: 0 Ilość pokoi: 0

(0-83) 341-32-39
brak danych...

Dostępne miejsca noclegowe: BRAK INFORMACJIUdogodnienia i wyposażenie:

Rozrywka w okolicy:

Aktywny wypoczynek:

Informacje dodatkowe:

Dostępność Ilość
pokoi
Ilość
miejsc
Ilość
Apartamentów
Pokoje
1 os.
Pokoje
2/3 os.
Pokoje
4/więcej os.
Ceny
caloroczna 0 0 0 0 0 0 30 - PLN


Opis Oferty:

Przy Stadninie Koni Arabskich


Na turystów przemierzających nasze urokliwe nadbużańskie tereny, chcących wypocząć w zgodzie z naturą czeka: • 4 osobowe mieszkanie wakacyjne z łazienką i aneksem kuchennym w części osobnego parterowego budynku. Wyżywienie do uzgodnienia. • 4 pokoje 2 osobowe na piętrze jednorodzinnego domu. Do dyspozycji 2 łazienki. Do dyspozycji pozostaje przytulny kącik wypoczynkowo - grillowym, z pawilonem i ogrodowym sprzętem wyposażeniem. Można tu leniuchować, opalając się, pojadać truskawki, poziomki, maliny, czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, jabłka, gruszki, morele, brzoskwinie, śliwy, winogrona, orzechy laskowe i włoskie wszystko z przydomowych drzewek. Z warzywnika czeka następna porcja zdrowia, bez benzoesanu sodu, chemicznych utrwalaczy terminu przydatności, w zależności od pory roku: sałata - którą lubią podjadać ślimaki winniczki i naszego chowu króliki. Biedronka uwija się na pomidorach i ziemniakach zjadając mszyce. Pomidor i ogórek, który ma prawdziwy smak i można go zjeść ze skórką. Cebulka jest bardziej piekąca od tej z supermarketu, a koperek nie więdnie, bo urwiemy go tyle ile potrzeba. Marchewka i pietruszka, buraczki, może nie takie wielkie, ale zdrowe. Rano wyjdź bosymi stopami na trawę, podejrzyj jak tętni życiem przyroda, kogut droczy się z kurami, kot przeciąga się leniwie, a rosówki razem z kretem wypiętrzają swoje kopce Dom otacza 0,5 ha ogrodu, w którym posadziliśmy 500 szt. krzewów ozdobnych - tui, świerku, trochę sosen, modrzewi, jodły i innych, aby wyrosły aromatyczne zielone płuca. Ptasie radio też tu nadaje na różnych rozgłośniach, rozpoczyna je preludium skowronka lub słowika, nocną porą swój program mają sowy i puszczyki. Koncertuje również niestrudzona kapela świerszczy polnych ukryta w daliach i słonecznikach, na przemian z chórem zielonych żabek z nieodległego pastwiska nad rzeczką Czyżówką. Ci z Państwa, którzy swoim pobytem nie zakłócą natury, z pewnością przy kolacji pod gwiaździstym niebem, usłyszą nawoływanie bardzo rzadkiej nadrzewnej żabki rzekotki.


ATRAKCJE Turystyczne

Kwatera położona jest w obrębie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Teren Parku stanowi dobre zaplecze do rekreacji i aktywnego wypoczynku w kontakcie z bogactwem przyrody, krajobrazu, zabytków. Głównym walorem jest rzeka Bug i obszary starorzecza nie poddane regulacji .Można tu znaleźć odludne miejsca na cały dzień, urządzić foto safari, Lub ornitologiczne lekcje, zbierać zioła lub grzyby. W odległości 1 km od kwatery czeka ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza „ Nadbużańskie łęgi”, o długości 12,5 km - oznaczona jest liściem dębu. Zaczyna się przy Bramie Stadniny Koni – na Wygodzie, podzielonymi na 21 etapów, oznakowanych tablicami poglądowymi. Przejście ścieżki w zależności od kondycji uczestników i pogody zajmie około 4 godz. W pobliżu kwatery przepływa rzeczka Czyżówka, a jej ujście do Bugu jest cenne przyrodniczo, projektowany jest rezerwat „ Ujście Czyżówki”. W odległości 6 km za Stadniną znajduje się rezerwat puszczy pierwotnej zwany „ Leg dębowy” oraz w kierunku Konstantynowa rezerwat leśny „ Stary Las” z kompleksem 70 hektarów lasu mieszanego. Kontakt z przyroda uzupełni przejście oznakowanych ścieżek „ Bużny Most– o długości 4,5 km oraz „ Szwajcaria Podlaska” – 10.5 km z – początkowym przystankiem w miejscowości Neple. Mapy i przewodniki dostępne na kwaterze. Na turystów czekają szlaki: → Szlak pielgrzymkowy → Szlakiem sanktuariów podlaskich → Szlakiem dawnych kultur → Szlakiem podlaskich pałaców → Szlakiem śladami unitów podlaskich → Szlakiem Kraszewskiego → Pograniczem Podlasia i Polesia lubelskiego → Nadbużańskim szlakiem zabytków i przyrody → Nadbużański szlak Przyjaźni - oznaczony kolorem czerwonym (320 km) – rozpoczyna się w miejscowości Kózki w województwie mazowieckim a kończy w Hrubieszowie w województwie lubelskim. → Niebieski szlak rowerowy (360 km) – rozpoczynający się w miejscowości Wyszków w woj. mazowieckim wyznakowany do Janowa Podlaskiego.


ATRAKCJE WODNE

Szlak Stanic wodnych to 100 kilometrów trasy turystycznej „Dolina Krzny i Bugu”. Można ta trasę pokonać pieszo, rowerem, kajakiem i konno. Corocznie organizowany jest przez PTTK w miesiącu lipcu spływ kajakowy, któremu towarzyszy ekipa rowerowa, samochodowa. Rozpoczęcie spływu w Parku Radziwiłowskim w Białej Podlaskiej - Biała Podlaska - 10 km. stanica w Woskrzenicach – 30 km. Neple – 44 km. Stanica Pratulin 66 km. stanica Wygoda w Janowie Podlaskim 86 km. stanica harcerska Gnojno 90 km. Serpelice – 100 km. • Na naszym terenie rzeka Bug jest rzeką graniczną z Białorusią. Przebywanie w strefie nadgranicznej w porze nocnej wymaga poinformowania Straży Granicznej a spływ wodny wymaga uzyskania zezwolenia. • Atrakcją są dzikie kąpieliska, łowiska wędkarzy, możliwość pływania pontonem (2 osobowy w kwaterze) lub kajakiem, podpatrywanie ptactwa wodnego, wypoczynku w otoczeniu tatarczanych szuwarów, grzybieni białych i grążeli, buszującego szczupaka na jeziorku Szczerbacz, Konik, Bezdenne, 12 ha zalewie „ Kozioł”, rzeczce Czyżówce i Bugu. • Rejsy wycieczkowe stateczkiem po rzece Bug w Serpelicach – w odległości 18 km od Janowa i Drohiczynie Spływ tratwami z Klepaczewa (20 km od Janowa) do Mielnika


ZABYTKI JANOWA PODLASKIEGO

Najwcześniejsze wzmianki o Janowie pochodzą z, 1423 r, ale wówczas była to wieś Porchów. Janów Podlaski swoja świetność i rozwój zawdzięcza rezydującym tu 43 biskupom, ale chyba najwięcej pamiątek zachowało się po ostatnim Adamie Naruszewiczu. • Kolegiata z 1714-35r. p. w. sw. Trójcy, dzwonnica z 1745r. Podłoga w kościele wykonana na polecenie biskupa Naruszewicza do dziś służy wiernym. Pomnik z białego marmuru, w podziemiach kościoła trumna ze szczątkami ostatniego biskupa Adama. • Pozostałości zamku biskupstwa ludzkiego z XVX w, zniszczonego najazdem szwedzkiego, kiedyś zamek obronny z fosa i umocnieniami ziemnymi. Park biskupi z aleją wiekowych lip na końcu, której usytuowana jest kamienna grota - zwana „świątynia dumania”. Podobno, w niej pisał Naruszewicz tezy do konstytucji III maja, rozmyślał nad losami Rzeczpospolitej przyjaciel króla Stanisława Augusta, bywalec obiadów czwartkowych, historyk, autor wielotomowej Historii narodu polskiego od rzyjęcia chrześcijaństwa. • Kościół p. w. Św. Jana Chrzciciela z dzwonnica – brama, zespól budynków podominikańskich. • Unikalne krypty nagrobne, krzyże różnych wyznań na janowskim cmentarzu z kaplica św. Rocha z II pol. XIXw. • Stary cmentarz żydowski, na którym nie zachowały się macewy - płyty nagrobne. • Posag białej damy „ Janowskiej Statuą Wolności” nad zalewem Kozioł • W rynku Janowa - na stacji benzynowej – 2 zabytkowe pompy ręczne • Dom Ryttów z 1793r. - obecnie galeria autorska ze zbiorem eksponatów z okolic Podlasia. • Zagroda młynarska w Zaborku • Cerkiew p.w. sw. Mikołaja w Starym Pawłowie • Zespól zabytkowych stajni w Stadninie Koni założonej w1817r. • Unikalny cmentarz koński z głazami kamiennymi - park w Stadninie • Nagrobek z krzyżem tatarskim w Ostrowu. • Filialny kościół drewniany p.w. św. Jana Ewangelisty z 1740 r. we wsi Bubel Stary. • Kapliczki i krzyże przydrożne. Muzea: - Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej - Muzeum J. Ignacego Kraszewskiego w Romanowie - Muzeum Misyjno- Ornitologiczne O.O. Oblatów w Kodniu - Dział regionalny w Bibliotece Powiatowej w Białej Podlaskie Dodatkowy kontakt tel.kom. 0503010912Formularz kontaktowy:

Twój email *
Temat *
Treść *
* Wymagane pola


W okolicy:

Cennik:Nocleg na MAPIEOGŁOSZENIA Z OKOLICY


Brak-Lipowa_Dolina
Hostel
Kazimierz Dolny
Cena: od 100 PLN
Brak-_SLODKI_SEN__NOCLEGI_LUBLIN
Willa
Lublin
Cena: od 32 PLN
Brak-Willa_Kolorowa_-_Naleczow
Willa
Nałęczów
Cena: od 30 PLN
Brak-Orle_Gniazdo
Apartament
Nałęczów
Cena: od 90 PLN
Brak-Willa_Sloneczna
Apartament
Okuninka
Cena: od 100 PLN
Brak-CHATKA_u_LESNICZEGO
Hostel
Krasnobród
Cena: od 25 PLN
Brak-Agroturystyka_Roztocze
Hostel
Józefów
Cena: od 20 PLN
Brak-Przy_Stadninie_Koni_Arabskich
Willa
Janów Podlaski
Cena: od 30 PLN
Brak-Zajazd_Kasztelanski
Pole namiotowe, Camping
Swidnik
Cena: od 60 PLN
Brak-Camping_GRAF-MARINA_Lublin
Mieszkanie do wynajęcia
Lublin
Cena: od 35 PLN
Brak-Gospodarstwo_Agroturystyczne_Marcel
Hostel
Józefów
Cena: od 25 PLN
Brak-Hotel_Europa
Pole namiotowe, Camping
Lublin
Cena: od 280 PLN
Zapisz się do newsletera:

ArtGlobal Copyright ©...

Portal jest społecznościowym serwisem turystycznym prezentującym oferty noclegów oraz oferty turystyczne z całej Polski. Noclegi można wyszukiwać według kryterium lokalizacji, czyli miejscowości, regionów geograficznych oraz nazw regionów potocznych. Nocleg można znaleĽć również w określonym krajobrazie, tak więc można wyszukiwać noclegi nad morzem, w górach, nad jeziorem, czy też oferty agroturystyki na wsi. Serwis gromadzi również społeczności turystów zainteresowanych konkretnymi formami spędzania wolnego czasu w sposób aktywny oraz miłośników sportów ekstremalnych. Wyszukane oferty noclegów mogą korespondować z możliwością uprawiania konkretnych sportów takich jak żeglarstwo, szybownictwo, wspinaczka, czy też sposobów spędzania wolnego czasu aktywnie jak wędrówki piesze, czy trekking. Noclegi dostępne w serwisie są również podzielone na kategorie obiektów noclegowych. Istnieje możliwość wyszukiwania osobno noclegów w hotelach, resortach SPA, ośrodkach wypoczynkowych czy też hostelach, pensjonatach, agroturystyce, a także kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych lub campingach.